Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

Türkiye MSP Taslağı 4. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısında sunuldu. 2 Aralık 2021

09 Aralik 2021
Türkiye MSP Taslağı 4. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısında sunuldu. 2 Aralık 2021

2 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye MSP4. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin danışmanlığında ilgili tüm kurum ve kuruluşların katkılarıyla yapılan çalışmalar neticesinde hazırlanan Türkiye Mekânsal Strateji Planı’nın ilk taslağı sunulmuştur.

Toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Fatma VARANK’ın başkanlığında Aile ve Sosyal Hizmetler, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Sağlık, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları; Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu, TBB, ilgili kurum ve kuruluşların yanısıra TİM, TOBB gibi özel sektörden üst düzey temsilciler ve İstanbul Teknik Üniversitesi uzmanları tarafından katılım sağlanmıştır.

Genel olarak Türkiye MSP’nin ekolojik denge, afet risklerine karşı dayanıklılık, iklim değişikliğine uyum, tarımsal üretim ve bütünleşik su yönetimi, yerleşmelerde yaşanabilirlik, bilgi toplumu, toplumsal sürdürülebilirlik, karbonsuz hareketlilik ve erişilebilirlik, varlık odaklı yerel kalkınma, ekonomik rekabet ve refah konularını kapsayan stratejik hedefleri ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. Katılımcılar tarafından söz konusu stratejik hedeflere ilişkin görüş ve öneriler bildirilmiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır