Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

Türkiye Mekânsal Strateji Planı 3. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısında, Planın Hedefleri ve Stratejileri görüşüldü. 26.05.2021

11 Haziran 2021
Türkiye Mekânsal Strateji Planı 3. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısında, Planın Hedefleri ve Stratejileri görüşüldü. 26.05.2021

"Türkiye Mekânsal Strateji Planının (TMSP) Hazırlanması ve SÇD Sürecinin Yürütülmesi Projesi III. Etabı " çalışmaları İstanbul Teknik Üniversitesi’nin danışmanlığında Bakanlığımızca sürdürülmektedir.

Bu çerçevede gelinen aşamada hazırlanan "TMSP stratejik hedefleri ve stratejileri" hakkında görüş ve önerilerin alınması için 28.04.2021 tarihinde geniş katılımlı olarak çevrimiçi Çalıştay ve 4-5-6 Mayıs 2021 tarihlerinde odak kurumlardan teknik düzeyde detaylı görüşlerin alındığı "Anahtar Paydaş İstişare Toplantısı" düzenlenmiştir.

Ardından çalışmaların üst düzeyde istişare edilmesi amacıyla 26 Mayıs 2021 tarihinde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Fatma VARANK’ın başkanlığında Aile ve Sosyal Hizmetler, Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Sağlık, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları; Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu, TBB, ilgili kurum ve kuruluşların yanısıra TİM, TOBB gibi özel sektörden üst düzey temsilciler ve İstanbul Teknik Üniversitesinin katılımıyla gerçekleştirilen “TMSP 3. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısı”nda "TMSP stratejik hedefleri ve stratejileri" sunularak görüşülmüştür.

Toplantıda bildirilen görüşler doğrultusunda çalışmalar sürdürülmektedir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır