Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

Türkiye Mekânsal Strateji Planı 2. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısında, Planın Vizyon, Öncelikler ve Mekânsal Gelişme Senaryosu görüşüldü.

31 Aralik 2019
Türkiye Mekânsal Strateji Planı 2. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısında, Planın Vizyon, Öncelikler ve Mekânsal Gelişme Senaryosu görüşüldü.

Türkiye Mekânsal Strateji Planı çalışmaları kapsamında “Türkiye MSP Vizyonu, Öncelikleri ve Mekânsal Gelişme Senaryosu” yapılan analizler ışığında ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde hazırlanmıştır.

25 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Fatma VARANK’ın başkanlığında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcıları; Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu, TBB, ilgili kurum ve kuruluşlar ve TİM, TOBB gibi özel sektörden üst düzey temsilciler ve İstanbul Teknik Üniversitesinin katılımıyla gerçekleştirilen “Türkiye Mekânsal Strateji Planı 2. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısı”nda sunularak görüşülmüştür.

Toplantıda bildirilen görüşler doğrultusunda “Türkiye Mekânsal Strateji Planı Vizyonu, Öncelikleri ve Mekânsal Gelişme Senaryosu” nihai hale getirilmekte olup 2020 yılında tamamlanacak olan Planın mekânsal stratejilerine ve eylemlerine altlık teşkil edecektir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır