Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

MEKÂNSAL PLANLAR YAPIM YÖNETMELİĞİNE AĞUSTOS 2018 TARİHİNDE İLAVE GÖSTERİMLER EKLENDİ

14 Ağustos 2018

14/06/2014 tarih ve 29030 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği’nin Gösterim (lejand) teknikleri başlığı altında yer alan 10. maddesinin 3. fıkrasındaki “Gösterim listesine ilişkin teklif niteliğinde olan, öznitelikler ve kodlamalar ile planların özelliği gereği ihtiyaç duyulacak gösterim tür ve tipi Bakanlıkça değerlendirilerek uygun görülen gösterimler, Bakanlığın internet sayfasında ilan edilir. Bakanlıkça ilan edilmeyen gösterim planlarda uygulanamaz.” hükmü uyarınca Bakanlığımıza iletilmiş olan talep ve teklifler değerlendirildi.

Bu kapsamda Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği’nin; “EK-1a Ortak Gösterimler, EK-1ç Nazım İmar Planı Gösterimleri, EK-1e Detay Kataloğu”na ekte yer alan gösterimler, açıklamaları ile birlikte ilave edildi.

Bakanlık Makamının 14/08/2018 tarihli ve 143905 sayılı Olur ile uygun görülen; İlave Gösterimler ile İlave Detay Katoloğu için lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız.

EK-1a İlave Ortak Gösterimler, EK-1ç İlave Nazım İmar Planı Gösterimler, EK-1e İlave Detay Kataloğu” Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır