Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğümüz Mekânsal Planlara Esas Jeolojik, Jeoteknik /Mikrobölgeleme Etütlerine İlişkin Standartların Belirlenmesi ve Mevzuatının Geliştirilmesi Projesi Çalıştayı Gerçekleştirildi.

23 Kasım 2021
Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğümüz Mekânsal Planlara Esas Jeolojik,Jeoteknik/Mikrobölgeleme Etütlerine İlişkin Standartların Belirlenmesi ve Mevzuatının Geliştirilmesi Projesi Çalıştayı Gerçekleştirildi.

“Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğümüz Mekânsal Planlara Esas Jeolojik, Jeoteknik/Mikrobölgeleme Etütlerine İlişkin Standartların Belirlenmesi ve Mevzuatının Geliştirilmesi Projesi Çalıştayı” 17-18 Kasım 2021 tarihlerinde Ankara’da düzenlenmiştir.

Genel Müdürümüz Sayın Y. Erdal KAYAPINAR’ın açılış konuşması ile başlayan Çalıştay, mevcut mevzuatımızın gelişen bilim ve teknolojiye göre güncellenmesi, güncel teknik çalışmaların mevzuatımıza adapte edilmesi, elde edilen verilerin standartlarının belirlenmesi yerleşme alanlarının seçimi ve yapılaşmaya gidilecek alanlardaki afet tehlike ve risklerinin önceden belirlemesi adına önemlidir.

Çalıştayda, İmar Planına Esas Jeolojik-Jeoteknik ve Mikrobölgeleme Etütleri kapsamında yürütülen jeolojik, jeofizik ve jeoteknik çalışmaların içeriğinden ve Bakanlığımız uygulamalarından bahsedilerek, bu çalışmaları daha iyiye götürecek iyileştirme önerileri hem yüz yüze hem de çevrim içi katılım sağlayan kurum ve kuruluş temsilcilerimizden alınmıştır.

“Mekânsal Planlara Esas Jeolojik, Jeoteknik/Mikrobölgeleme Etütlerine İlişkin Standartların Belirlenmesi ve Mevzuatının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında mevzuat güncelleme çalışmalarımız devam etmektedir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır