Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü, Yer Bilimsel Etüt Dairesi Başkanlığı Eğitim Seminerleri Serisi-1 Düzenlendi.

03 Şubat 2022
Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü, Yer Bilimsel Etüt Dairesi Başkanlığı Eğitim Seminerleri Serisi-1 Düzenlendi.

Afetlerin yoğun yaşandığı ülkemizde afet tehlikelerinin yerleşim alanlarının seçiminden önce belirlenmesi, meydana gelebilecek afetlerden sakınım ve afetlere dirençli yerleşim alanları oluşturmak öncelikli hedeflerimiz olup bu kapsamda Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğümüzce 2022 yılı içerisinde her ay farklı bir afet konusunda Eğitim Seminerleri Serisi düzenlenecektir.

Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü Yer Bilimsel Etüt Dairesi Başkanlığı Eğitim Seminerleri Serisi-1” 31 Ocak 2022 tarihinde Bakanlığımız Ana Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir. Yer Bilimsel Etüt Dairesi Başkanlığı Eğitim Seminerlerinin ilki “Karstlaşma: Obruk Oluşumları ve Mekânsal Planlama Açısından Karşılaşılan Sorunlar” başlığı altında Konya Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Fetullah ARIK tarafından sunulmuştur.

Eğitim Seminerinde “Obruklar, Obrukların oluşum süreçleri, Obruk türleri, Ülkemizde obrukların geliştiği alanlar, Mekânsal planlama açısından karşılaşılan sorunlar ve bu kapsamda ülkemizde ve dünyada yürütülen çalışmalar” hakkında bilgiler Bakanlığımız katılımcıları ile paylaşılmıştır.

SUNUM PDF

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır