Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

Kırsal Alanlarda Yöresel Doku ve Mimari Özelliklere Uygun Yapılaşmanın Yaygınlaştırılması Projesi'nin Balıkesir İli Tanıtım Toplantısı 2 Aralık'ta Yapıldı

06 Aralık 2011
Kırsal Alanlarda Yöresel Doku ve Mimari Özelliklere Uygun Yapılaşmanın Yaygınlaştırılması Projesi'nin Balıkesir İli Tanıtım Toplantısı 2 Aralık'ta Yapıldı

 

Projenin daha geniş çevrelere duyurulması, kırsal alanlarda yaşayan halkın yöresel dokunun korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması ile yöre mimarisi ve özgün değerleri (yapım tekniği, malzeme kullanımı, özgün detaylar, vb) hakkında bilgilendirilmeleri amacıyla 2 Aralık 2011 tarihinde “Kırsal Alanda Yöresel Doku ve Mimari Özelliklere Uygun Yapılaşmanın Yaygınlaştırılması Projesi Sunum, Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

Programa ait açılış konuşmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı, Balıkesir Vali Yardımcısı Günay Özdemir, Balıkesir eski milletvekili Ali Osman Sali yapmıştır. Projeye ait sunumları Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Kemal Çorapçıoğlu, Yrd. Doç. Dr. Hürriyet Öğdül ve Dr. Ömer Erem gerçekleştirmiştir.

Toplantıya; valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, kamu kurumlarının yerel teşkilatları, muhtarlıklar, odalar başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden öğretim görevlileri ve yöre halkıyla birlikte yaklaşık 200 kişi katılmıştır.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açılış konuşması için tıklayınız

                                            

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır