Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

GELECEĞİN ŞEHİR PLANCILARINI AĞIRLADIK.

18 Ağustos 2023

Genel Müdürlüğümüz, 9 Ağustos Çarşamba günü Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 3.sınıf öğrencilerini Bakanlığımız binasında ağırladı.

Dr. Öğretim Üyesi Beyza KARADENİZ, Araştırma Görevlileri Ceren ÜNLÜ ÖZTÜRK ve Selin TURAN ATLI hocalarımızla birlikte Bakanlığımızı ziyarete gelen 55 öğrencimize, Genel Müdürlüğümüz faaliyetleri anlatıldı.

Şube Müdürü Aynur DURAK’ın sunuculuğunu üstlendiği ve Genel Müdürümüz Yavuz Erdal KAYAPINAR, Genel Müdür Yardımcılarımız Selma TOSUN ve Celalettin ALKAN ile Daire Başkanlarımız ve Şube Müdürlerimizin katıldığı programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından ardından Genel Müdürümüz Yavuz Erdal KAYAPINAR bir açılış konuşması gerçekleştirdiler. Konuşmasında kendi öğrencilik anılarından da bahseden Genel Müdürümüz Sayın Yavuz Erdal  KAYAPINAR, öğrenci kardeşlerimizden cesur ve girişken olmalarını istedi.

Genel Müdürümüzün konuşmasının ardından Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı, Şube Müdürü ve Yüksek Şehir Plancısı arkadaşlar, kendi alanları hakkında öğrenci kardeşlerimize sunumlar yaptılar.

Şube Müdürü Pınar ZORAL, Mekânsal Strateji Planları hakkında sunum yaparken, Y. Şehir Plancısı Dr. Emrah SÖYLEMEZ, bütünleşik kıyı alanları konusunda bilgilendirmede bulundu. Şube Müdürü Hüseyin EYDURAN çevre düzeni planları üzerine konuşurken, Şube Müdürü Sezai YILDIZ Yer Bilimsel Etüt Dairesinin faaliyetlerini anlattı.

Daire Başkanı Serkan GENÇ ise planlama süreçleri üzerine öğrenci kardeşlerimize detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Son olarak Şube Müdürü Şerife İlkay ÜLKER, Genel Müdürlüğümüzün bir diğer faaliyet alanı olan imar uygulamaları ve parselasyon işlemlerini yürüten Harita ve Emlak Dairesi Başkanlığının görevleri hakkında bilgi verdi.

Oldukça samimi ve verimli bir 2 saat geçiren öğrencilerimizin programdan oldukça keyif aldığı görüldü. Bu çeşit programlarının artması ve mesleki deneyimlerin öğrenci kardeşlerimizle paylaşılması, hem Genel Müdürlüğümüzün hem Hocalarımızın ortak temennisi oldu.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır