Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü
Mekânsal Planlama
Genel Müdürlüğü

“ÖRNEK İMAR UYGULAMALARI PROJESİ” GÖLBAŞI'NDA TAMAMLANDI

19 Şubat 2019
“ÖRNEK İMAR UYGULAMALARI PROJESİ”  GÖLBAŞI'NDA TAMAMLANDI

GAP Eylem Planı kapsamında planlı alanlarda kentsel gelişim ve dönüşümün sağlanması amacıyla yapılan Örnek İmar Uygulamaları Projesi Türkiye’de ikinci olarak Adıyaman İli, Gölbaşında tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve  Gölbaşı Belediyesince Akçakaya, Yarbaşı ve Asfalt Mahallelerinde 1 110 000 m²’lik alanda yapılan ‘Örnek İmar Uygulamaları Projesi’ iki yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanarak, oluşan imar parsellerinin tescilleri sağlandı. Bu kapsamda organize edilen projenin kapanış toplantısı ve tapu dağıtım töreni Gölbaşı İlçesinde gerçekleştirildi. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal KAYAPINAR, Adıyaman Vali Yardımcısı ve Gölbaşı Kaymakam Vekili Adem KAYA, GAP Başkanı Sadrettin KARAHOCAGİL ve Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR katıldı.

Toplantı; Sayın Genel Müdürümüz Yavuz Erdal KAYAPINAR, GAP Başkanı Sadrettin KARAHOCAGİL, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR’in konuşmalarının ardından tapu dağıtım töreniyle sonlandı.

Bakanlığımız ile Gölbaşı Belediyesince, Gölbaşı ilçesi Akçakaya, Yarbaşı ve Asfalt Mahallelerinde gerçekleştirilen uygulama ile bu bölgede taşınmazı bulunan, yaklaşık 887 vatandaşımız imarlı parsellerine kavuşmuştur.  Proje sonucunda; 447 adet imarlı arsa üretilmiş, bölgenin ihtiyacı olan kamusal ve sosyal alanlar ayrılmıştır. Ayrılan bu alanlar içerisinde 2 adet dini tesis alanı, 2 adet eğitim tesis alanı, 1 adet sosyal ve kültürel tesis alanı, 1 adet kreş alanı,2 adet resmi kurum alanı ve 49 adet yeşil alan bulunmaktadır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır